Wyszukiwarka

BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

6 marca-Europejski Dzień Logopedy

2018-03-09 16:12:55, komentarzy: 0

6 marca 2018 r. świętowaliśmy Europejski Dzień Logopedy. Celem akcji było rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej oraz przeciwdziałanie wadom wymowy. W Polsce święto to jest obchodzone od 2007r. Dzień ten ma za zadanie uhonorować wszystkich pracujących nad dykcją, wymową i poprawnym wysławianiem się.

 

W tym uroczystym dniu logopedzi w całej Europie mają wspólny cel, promują wszelkie działania, które przyczyniają się do poprawy i zdrowia wszystkich osób (dzieci i dorosłych) mających problemy z komunikacją słowną.

 

Wszyscy uczestnicy brali udział w zabawach logopedycznych, obejmujących ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, ruchowe oraz gimnastykę buzi i języka. 

 

Tworzyliśmy logopedyczne kartki dla Szpitala w Skarżysku Kamiennej i dla dzieci z wybranych placówek w ramach rozpoczynającego się projektu E-twinning (elektronicznej platformy do realizowania wspólnych projektów z całego świata).« powrót

Dodaj nowy komentarz