Wyszukiwarka

BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

21 października dzień Patrona

2016-10-26 18:51:54, komentarzy: 0

W dniu 21 października br., jak co roku, w naszej Szkole obchodzony jest dzień Patrona. Postać św. Jana Pawła II nieustannie inspiruje i mobilizuje do podejmowania wysiłku by stawać się lepszym uczniem, obywatelem, człowiekiem a przede wszystkim chrześcijaninem. Na tę okoliczność został przygotowany materiał filmowy, który powstał w ramach projektu edukacyjnego „Kim jesteś dla nas św. Janie Pawle II?”, w którym uczniowie naszego Gimnazjum przeprowadzali wywiady ze znanymi osobami z naszego środowiska. W rozmowach tych przywoływane były wspomnienia z pobytu naszego Patrona na Ziemi Masłowskiej, oraz wpływ jaki wywarł na naszych rozmówcach Święty Papież. Do wywiadu zaproszono Pana Wójta Gimny Masłów Tomasza Lato, Panią Dyrektor naszej szkoły Ilonę Niebudek, Proboszcza Parafii Masłów ks. Piotra Motykę, przedstawiciela nauczycieli Panią Jadwigę Ozdobę a osobą reprezentującą grono uczniowskie była Diana Samiczak –przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Po prezentacji wręczone zostały nagrody dla laureatów konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II. Konkurs był przeprowadzony w dwóch etapach dla każdej ze szkól osobno. W finale na poziomie Gimnazjum I miejsce zdobyła Klaudia Błaszczyk (IIIA), II miejsce przypadło w udziale Dianie Samiczak (IIIA), III miejsce zdobyła Katarzyna Radek (IIB). W finale Szkoły Podstawowej najlepsi okazali się: I miejsce Szymon Zieliński (IVb), II miejsce Michał Terelak (V), III miejsce Maria Pedrycz (IVa) oraz Konrad Niebudek (IVa).

Momentem kulminacyjnym była Eucharystia w intencji naszej Szkoły, którą odprawił i homilię wygłosił ks. Piotr Motyka, proboszcz tutejszej parafii. Po zakończeniu Mszy św. zaproszeni Goście, Nauczyciele oraz Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem naszego Patrona.  Uroczystość przebiegła w pogodnej atmosferze choć niebo było zaciągnięte chmurami i padał deszcz. Nic jednak nie zdołało zepsuło radości spotkania.

« powrót

Dodaj nowy komentarz