100 PRAC NA STULECIE URODZIN JANA PAWŁA II Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym w 100. rocznicę urodzin Patrona Szkoły.

2020-05-06 07:51:10, komentarzy: 0

I.  Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Masłowie.

II.  Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej odnoszącej się do wybranego okresu z życia Ojca świętego.

1. Dzieciństwo i młodość.
  2. Czas wojny.
  3. Posługa kapłańska i biskupia.
  4. Pontyfikat i pielgrzymki Jana Pawła II.
  5. Schyłek życia, śmierć i proces kanonizacji.

Każda przesłana praca powinna zawierać opis jakiego wydarzenia dotyczy np. Pierwsza Komunia Św., Pielgrzymka do Polski itp.

III.  Celem konkursu  jest:

1. Przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin Papieża – Patrona Szkoły.

2. Pielęgnowanie pamięci o Ojcu Św. w naszych rodzinach oraz wychowanie dzieci w duchu wartości głoszonych przez św. Jana Pawła II.

3. Budowanie rodzinnych więzi międzypokoleniowych poprzez wspólne działanie plastyczne z pomocą rodziców, dziadków, rodzeństwa.

4. Rozwijanie inwencji twórczej oraz kreatywności dzieci, kształtowanie wrażliwości artystycznej i estetycznej.

IV.  Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną lub techniką cyfrową.

V.  Konkurs trwa od 5 maja do 16 maja 2020 roku.

VI.  Prace należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: konkurs@szkolamaslow.pl

1. Najlepsze prace zostaną nagrodzone przez Dyrektora Szkoły w trzech kategoriach wiekowych:

- klasy I – III SP i odziały przedszkolne,

- klasy IV – VI SP,

- klasy VII – VIII SP.

1. Organizator zastrzega sobie zmianę przydzielanych nagród w zależności od ilości prac w danej kategorii wiekowej.

Wszystkie prace zostaną opublikowane na stronie szkoły.

Dla zainteresowanych podajemy link pod którym znajdziecie pomocne materiały