„W krainie baśni Charlesa Perraulta”- projekt czytelniczy realizowany przez czwartoklasistów.

2017-12-18 20:34:37, komentarzy: 0

Baśnie to jedne z najpiękniejszych utworów dzieciństwa. Wprowadzają  w magiczny świat, gdzie zawsze toczy się walka dobra ze złem i to pierwsze wygrywa. Popularyzacja tego gatunku rozwija wyobraźnię i zachęca do czytania.

Do krainy baśni Charlesa Perraulta przenieśli się uczniowie klas czwartych naszej szkoły. Z francuskim bajkopisarzem uczniowie spotykali się raz w tygodniu na godzinach wychowawczych i głośno czytali wybrane utwory. Uczniowie przekonali się, że wyprawa  w bajkowy świat stworzony przez Perraulta była niezapomnianą przygodą i wspaniałą zabawą, która pokazała ile radości daje czytanie. Czwartoklasiści wykazali się kreatywnością i pomysłowością. W salach dydaktycznych powstały gazetki ilustrujące bohaterów baśni. Dzięki prezentacji multimedialnej, uczniowie mogli zapoznać się z życiem i twórczością autora, który jak się okazało, nie był do końca znany wszystkim młodym czytelnikom. Uczennice klasy IV b przygotowały przedstawienie na podstawie baśni „Czerwony Kapturek”, na które zaprosiły młodszych kolegów.

Projekt czytelniczy „W krainie baśni Charlesa Perraulta” realizowany był przez dwa miesiące i okazał się ciekawą formą, w której uczniowie mogli dostrzec wartości wynikające z obcowania  z literaturą piękną.