„Święta godne, a nie głodne” - zbiórka żywności organizowana przez Banki Żywności. 23.11.2020 – 28.11.2020

2020-11-26 09:54:47, komentarzy: 0

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły angażują się w różnorodne działania charytatywne, biorą udział w zbiórkach artykułów organizowanych przez Banki Żywności, Polski Czerwony Krzyż, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Masłowie itp.

Niestety stan zagrożenia epidemiologicznego znacznie utrudnił możliwość niesienia pomocy osobom potrzebującym. Dlatego tegoroczne akcje odbywać się będą na zupełnie innych zasadach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z listem skierowanym do nas przez pracowników Kieleckiego Banku Żywności:

„Uratujmy Święta!

Ruszyła 24. Świąteczna Zbiórka Żywności – ze względu na pandemię akcja odbywa się w nowej formule.

„Święta godne, a nie głodne” - pod takim hasłem rozpoczęliśmy kolejną edycję Świątecznej Zbiórki Żywności. Z powodu koronawirusa w tym roku wydarzenie ma inny charakter. Zbiórki w sklepach odbywają się bez udziału wolontariuszy. Ale jak zwykle w okolicach kas znajdują się oznakowane kosze, do których można włożyć artykuły spożywcze o długim terminie przydatności: cukier, kasza, ryż, makaron, przetwory owocowe i warzywne, słodycze… To nasze zaproszenie, by w ten sposób podzielić się z potrzebującymi: z seniorami, osobami, które utraciły źródła dochodu, są chore, przebywają w izolacji, by czas Świąt był dla nich dobry.

Akcja została wydłużona, pomóc można od 23 do 28 listopada 2020 w blisko 100 sklepach na terenie naszego regionu.

Z powodu koronawirusa wiele osób rezygnuje z częstych zakupów stacjonarnych, dlatego Banki Żywności uruchomiły również charytatywny sklep online: www.zbiorkazywnosci.pl dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc poprzez wpłatę darowizny. Za zebrane środki zostanie kupiona żywność dla osób potrzebujących.

Link do zakupów na rzecz podopiecznych Kieleckiego Banku Żywności: https://zbiorkazywnosci.pl/produkt/koszyk/...

Bądźmy razem w tym czasie, by żaden talerz nie był pusty i by Święta Bożego Narodzenia były czasem pokoju i radości dla wszystkich.

Drodzy uczniowie!
I dla Was mamy zaproszenie. Nie jest możliwe byśmy byli razem w sklepach i czynili dobro przez zapraszanie klientów do zbiórki. Jeśli będziecie z rodzicami na zakupach i możecie kupić choć jeden dodatkowy produkt spożywczy z długim terminem przydatności włóżcie go do koszy ustawionych w okolicach kas. Zróbcie zdjęcie i prześlijcie do swoich nauczycieli, opiekunów wolontariatu. Razem możemy zrobić wiele dobra.”

Informacje dodatkowe:

- Artykuły zebrane w sklepach zlokalizowanych na terenie gminy Masłów („SPAR”, ROBERT”) zostaną przekazane w formie świątecznych paczek naszym mieszkańcom. Kielecki Bank Żywności od lat współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Mąchocice Scholasteria i Ciekoty pn. „Żeromszczyzna”.

- Osoby, które wolą osobiście przekazać dary pracownikom socjalnym, mogą je dostarczyć do budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Masłowie.

- Uczniowie, którzy zechcą udokumentować swój udział w akcji, mogą przesyłać wykonane zdjęcia na adres pedagogmaslow@gmail.com

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK