2019-02-18 19:00:36, komentarzy: 0

Projekt - „Regionalny program stypendialny dla szczególnie uzdolnionych uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących województwa świętokrzyskiego” jest realizowany ze środków RPO WŚ 2014-2020.

Celem Programu jest udzielenie pomocy osobom, którym niekorzystna sytuacja materialna, geograficzna lub zdrowotna utrudnia  rozwój edukacyjny.
Przypominamy, że projekt ten skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjów (klas gimnazjalnych), liceów ogólnokształcących., którzy uzyskali wysoką średnią ocen na świadectwie szkolnym. Zgodnie z regulaminem dodatkowe punkty przyznawane są laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych. Szczególnie premiowane są osiągnięcia w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych.

Komisja stypendialna, po ocenieniu wniosków, wybrała 265 stypendystów. Wśród  uczniów, którzy otrzymają stypendia, 207 to licealiści (78%) a 34 - gimnazjaliści (13%), zaś 24 uczniowie szkoły podstawowej (9%). Miło nam poinformować, że w grupie najzdolniejszej młodzieży znalazł się uczeń klasy IIIA gimnazjum Bartłomiej Zieliński.

Mamy nadzieję, że środki pomogą w rozwijaniu zdolności i zainteresowań. Powodzenia!