„Recycling na miarę. Świętokrzyskie dziedzictwo kulturowe”

2018-04-11 20:46:20, komentarzy: 0

Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego ogłosiły II edycję konkursu plastycznego „Recykling na miarę”. W tym roku tematem wiodącym konkursu jest „Świętokrzyskie dziedzictwo kulturowe”. W konkursie bierze udział ponad stu uczniów z 27 szkół z województwa świętokrzyskiego. Ich zadaniem jest przygotowanie prac artystycznych z wykorzystaniem odpadów tekstylnych. Nasza szkoła po raz drugi uczestniczy w tym projekcie. Konkurs zainaugurowano  27 marca 2018 r. warsztatami w Pracowniach artystycznych Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych. Zadaniem uczestników warsztatów było wykonanie przykładowej pracy nawiązującej do tematyki konkursu. Uczennice, które reprezentowały Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Masłowie: Wiktoria Ksel i Nikola Michalska z kl. VI oraz Paulina Kropisz i Maja Zacharska z kl. VII znalazły się w zwycięskiej grupie prowadzonej przez profesora Kazimierza Kieliana.  Nagrodzona praca przedstawiała Gołoborze wyczarowane z materiałów, futer, tasiemek i przeróżnych  guzików. W czasie inauguracji szkoły zakwalifikowane do Konkursu otrzymały nieodpłatnie od Fundacji materiał recyclingowy. Uczniowie wykorzystają ten materiał do stworzenia indywidualnych prac, na które organizatorzy czekają do 1 czerwca 2018r. Wyboru 12 najlepszych prac dokona Kapituła konkursu.