„Po polsku o historii”

2019-10-08 22:36:02, komentarzy: 0

1 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie odbył się I etap VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego, do którego przystąpiło 19 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz VII-VIII.

Głównymi organizatorami konkursu są: Fundacja „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ. Celami, które przyświecają temu przedsięwzięciu są:

·         - popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej,

·         - doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918 - 1989),

·        -  kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego,

·        -  rozwój zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej.

Do kolejnego etapu pretenduje 10 uczniów, którzy uzyskali wymaganą liczbę punktów. Jednak o pełnej kwalifikacji do etapu wojewódzkiego zadecyduje komisja wojewódzka na podstawie protokołów i przesłanych prac uczniów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom dyktanda ogromnej odwagi, determinacji, a przede wszystkim wspaniałej wiedzy.

Kinga Chwastek
Joanna Kasperek