„Jak żyć zdrowo, czyli szukamy właściwych rozwiązań.”

2019-11-07 20:34:21, komentarzy: 0

5 oraz 6 listopada 2019 roku uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie wzięli udział w spotkaniu z panem Łukaszem Fronkiem, kierownikiem oddziału promocji zdrowia i oświaty Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Prelekcja oraz przygotowana dla uczniów prezentacja dotyczyły tematu „Jak żyć zdrowo, czyli szukamy właściwych rozwiązań.”

W czasie zajęć ich uczestnicy poznali podstawowe zasady zdrowego stylu życia:

- stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety,

- aktywność fizyczna,

- rezygnacja z używek – papierosów (tradycyjnych i elektronicznych), alkoholu, narkotyków (w tym dopalaczy),

- zachowanie równowagi pomiędzy pracą, snem i wypoczynkiem,

- wykonywanie regularnych badań profilaktycznych.

Ponadto pan Łukasz Fronk przedstawił młodzieży informacje dotyczące zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych, w tym wszawicy.

Mamy nadzieję, że dzięki współpracy szkoły z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach uczniowie dostrzegą, że podejmowane przez nas codzienne decyzje mają ogromny wpływ na stan naszego zdrowia.