„Jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z internetu”

2016-12-04 21:08:18, komentarzy: 0

Na temat stalkingu oraz innych form cyberprzemocy dyskutowali uczniowie klasy 5-tej i 6-tej Szkoły Podstawowej w Masłowie podczas zajęć z policjantką, sierż. Iwoną Kępą z I Komisariatu Policji w Kielcach.  Spotkanie, oprócz zjawiska cyberprzemocy, dotyczyło także odpowiedzialności karnej nieletnich. Uczniowie poznali zagrożenia, na jakie mogą natknąć się w internecie oraz uzyskali wyjaśnienie odpowiedzialności karnej, która może być wynikiem nieumiejętnego  korzystania z sieci. Była to ciekawa i pouczająca lekcja, urozmaicona krótkimi filmami edukacyjnymi oraz drobnymi upominkami w postaci elementów odblaskowych. Spotkanie odbyło się 30 listopada 2016 roku. Dziękujemy przedstawicielom I Komisariatu Policji w Kielcach za współpracę w organizacji lekcji i jej przeprowadzenie.