„Drogi do Niepodległości” – celebrujemy 100-lecie odzyskania niepodległości przez POLSKĘ.

2019-01-11 14:41:57, komentarzy: 0

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie „Drogi do Niepodległości”. W ramach tego projektu w dniu 21 listopada 2018 roku zespół czteroosobowy - reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie brała udział w Wielkim Świętokrzyskim Quizie Historycznym pn. „Gramy dla Niepodległej”. Naszą Szkołę na turnieju reprezentowali uczniowie klas szóstych: Jakub Galera, Julia Kasperek, Konrad Niebudek i Kacper Stachura. Reprezentacja znalazła się wśród osiemdziesięciu zespołów uczniowskich wyłonionych ze szkół naszego województwa (uczniowie z klas: VI, VII, VIII oraz III gimnazjalnej). Turniej wiedzy historycznej przeprowadzono w sali kongresowej Centrum Biznesu Hotelu Kongresowego w Kielcach pod patronatem wojewody świętokrzyskiego. Turniej miał na celu przybliżyć uczestnikom tego wydarzenia historię Polski, w tym znaczenie naszego regionu i wpływ jego mieszkańców na odzyskanie niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczestnicy quizu historycznego otrzymali Patriotyczną Grę Planszową „Droga do Niepodległości – Szlakiem I Kompanii Kadrowej”.

Kielce to miasto Legionów Polskich. Józef Piłsudski ze swoim sztabem w Kielcach (1914r.)

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Masłowie włączając się w projekt edukacyjny pn. „Drogi do Niepodległości” zorganizowała w dn. 9 stycznia 2019r. konkurs dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkoły Podstawowej i uczniów Gimnazjum na temat życia i działalności polskich bohaterów narodowych: Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Józefa Piłsudskiego. Dodajmy, że w programach nauczania przedmiotu historia we wszystkich wyżej wymienionych klasach przedstawiane są sylwetki tych wybitnych Polaków.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu o tych patriotach nastąpiło w wyniku pisemnego testu (w finale znalazło się dziewięciu uczniów), który najlepiej napisał uczeń klasy siódmej Michał Terelak. Gratulujemy zwycięscy konkursu.

Warto o nich pamiętać, bo byli patriotami, którzy cały swój wysiłek skierowali na rzecz silnej i niepodległej Polski.